סיור בני זוג

סיור בנחלאות ושוק מחנה יהודה  |  יום רביעי 23.11.16

סיור בשכונות המכונות "נחלאות וזיכרונות", אשר בהן השתמרו סיפורי ירושלים הוותיקה, המסורת, מגוון העדות, הקשתות, החלונות והסמטאות המרגשות.

במהלך הסיור נעבור בסמטאות, נספר על הקמת השכונה ותתי השכונות שבתוכה, נכיר את התנור השכונתי ואת התושבים שנקבצו מקצוות תבל- פסיפס מגוון של עדות ישראל (אורפלים, ג'רמוקלים, סורים - חלבים, פרסים, ספניולים, יוונים, טורקים, מרוקאים, כורדים, ליטאים ועוד), בוסתן ספרדי ומשפחת בנאי, רב המצורעים והאסורים, משה מונטיפיורי, תמונה באבן, בתים שקוללו ולהבדיל בתים של צדיקים וישיבות מקובלים. נבקר בבתי הכנסת שהוקמו ונשמע על אורח החיים שהשתמר והשתנה.

לאחר הביקור בשכונה השקטה נעבור לשוק מחנה יהודה השוקק חיים. הסיור יאפשר לנו לטעום מהשפעת ההווי וההיצע שיש לשוק מחנה יהודה להציע. הסיור עובר בין רחובות השוק הצבעוניים ומספר את סיפורי השוק החל מבנייתו, המשפחות החשובות והמכובדות בירושלים שחיו בו, נדבר על התפתחותו של השוק ועל התמורות החיוביות שחלו בו בשנים האחרונות. במהלך הסיור נבצע עצירה וטעימה מהדוכנים המעניינים בשוק, נשוחח עם הסוחרים ונאזין לסיפורים המרתקים והמשעשעים שהפכו עם הזמן לחלק מהשוק.

המחיר כולל: חצי יום סיור מודרך בירושלים

המחיר לא כולל: טיפ לנהג ולמדריך, ארוחות והוצאות אישיות.